O nas

Dowiedz się więcej o tym kim jesteśmy, jaka jest nasza historia i co możemy Ci zaoferować.


Kim jesteśmy?

eurobank powstał po to, aby każdy Polak miał łatwy dostęp do prostej w obsłudze i nowoczesnej bankowości. Stale pracujemy nad tym, aby być jeszcze bliżej naszych Klientów i ich codziennych i niecodziennych potrzeb. Ideą założyciela eurobanku, Mariusza Łukasiewicza, było stworzenie banku dostępnego w miejscach, w których Klienci często przebywają i będącego do ich dyspozycji w dogodnym dla nich czasie. To założenie realizujemy niezmiennie od 2003 roku - obecnie z liczbą około 500 placówek własnych i franczyzowych jesteśmy obecni nie tylko w dużych miastach, ale również małych miejscowościach na terenie całego kraju.


eurobank zatrudnia około 2,9 tysiąca osób. Każdego dnia staramy się udoskonalać proponowane Klientom rozwiązania - w 2018 r. wprowadziliśmy na rynek „Pożyczkę błyskawiczną” dostępną online. Wcześniej zaproponowaliśmy Klientom szereg rozwiązań w zakresie płatności (np. karta multiwalutowa), czy bankowości mobilnej (np. nowoczesna aplikacja 2.0. i płatności HCE).


Euro Bank S.A. jest częścią francuskiej grupy Societe Generale, jednej z największych europejskich instytucji w sektorze usług finansowych. 

Zarząd i Rada Nadzorcza

Alexis Lacroix
Prezes Zarządu

Do Zarządu Euro Banku S.A dołączył 1 września 2016 r. Alexis Lacroix pracuje w Grupie Société Générale od 2004 r., początkowo na stanowisku dyrektora marketingu Sogecap we Francji. W 2008 r. kierował projektem rozwoju biznesu Société Générale Insurance w Indiach. W styczniu 2010 r. Alexis Lacroix objął kierownictwo SGI w Rosji oraz we Wspólnocie Niepodległych Państw. W 2013 r. rozpoczął pracę na stanowisku dyrektora marketingu i rozwoju detalicznego Rosbanku. W listopadzie 2014 r. został mianowany na stanowisko Wiceprezesa Zarządu Rosbanku, odpowiadającego za część detaliczną.

 


Marcin Ciszewski
Wiceprezes Zarządu

Absolwent Akademii Ekonomicznej w Krakowie. Współpracę z eurobankiem rozpoczął w 2001 roku, gdy bank był jeszcze w fazie projektu. Przez kilka lat pełnił funkcję Dyrektora Finansowego. Obecnie sprawuje nadzór nad pionem ryzyka i bezpieczeństwa.

 


Wojciech Humiński
Wiceprezes Zarządu

Przy projekcie utworzenia eurobanku pracował od 2002 r. Specjalista w zakresie zarządzania projektami i bankowości detalicznej. W eurobanku odpowiada za pion dystrybucji i marketingu, w tym za rozwój sprzedaży w sieci własnej i franczyzowej, obszar digital, CRM, Call Center oraz współpracę z partnerami biznesowymi. Absolwent Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu. Posiada ponad 18-letnie doświadczenie w obszarze bankowości detalicznej.

 


Mariusz Kaczmarek

Wiceprezes Zarządu

 

Do Zarządu Euro Banku SA dołączył w styczniu 2017 r. Sprawuje nadzór nad pionem operacji i IT. Posiada ponad 20-letnie doświadczenie związane głównie z branżą bankowości. Był m.in. Prezesem CompFort Meridian Polska, dyrektorem zarządzającym EY Polska. W latach 2011-2013 był Wiceprezesem Zarządu Kredyt Banku odpowiadającym za operacje oraz obszar IT. Zajmował również stanowisko CIO Deutsche Banku PBC oraz Raiffeisen Bank Polska. Mariusz Kaczmarek jest absolwentem Zarządzania i Marketingu Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, Wyższej Szkoły Zarządzania i Prawa w Warszawie, a także Advanced Management Program IESE Business School.

 


Radosław Księżopolski

Wiceprezes Zarządu

Do Zarządu Euro Banku SA dołączył w listopadzie 2014 r. Nadzoruje pion finansów i produktów. Jest absolwentem i doktorem nauk ekonomicznych Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu oraz absolwentem Politechniki Wrocławskiej i Sheffield Hallam University w Wielkiej Brytanii. Posiada ponad 18-letnie doświadczenie zawodowe w obszarze bankowości, zdobyte w Credit Agricole Bank Polska, gdzie pełnił m.in. funkcję członka zarządu odpowiedzialnego za pion strategii i finansów, w Banku Pekao S.A. - na stanowisku dyrektora departamentu oraz jako konsultant - w firmie doradztwa McKinsey&Company.

Przewodniczący Rady Nadzorczej
Giovanni Luca Soma


Wiceprzewodniczący Rady Nadzorczej
Henri Bonnet

Członek Rady Nadzorczej
Dominika Bettman


Członek Rady Nadzorczej
Eric Delarue


Członek Rady Nadzorczej
Krzysztof Jajuga


Członek Rady Nadzorczej
Małgorzata Lubelska


Członek Rady Nadzorczej
Sebastian Mikosz

Członek Rady Nadzorczej
Mihai Selegean

Struktura organizacyjna Euro Bank S.A.

 

Societe Generale

eurobank jest częścią Societe Generale, czołowego europejskiego banku uniwersalnego o zasięgu międzynarodowym.

Trzy filary Grupy Societe Generale:
  • bankowość detaliczna we Francji – sieć placówek Societe Generale, Credit du Nord oraz Boursorama
  • międzynarodowa bankowość detaliczna i usługi finansowe
  • bankowość globalna - korporacyjna, prywatna i inwestycyjna
 

#BezSmogu

Czyste powietrze to podstawa, dlatego przyłączamy się do tworzenia ogólnopolskiej sieci czujników smogu w 50 placówkach eurobanku. 

Nagrody i osiągnięcia

Złoty Bankier 2018

eurobank został sklasyfikowany na 4. miejscu w kategorii "Najlepsza wielokanałowa jakość obsługi" (25.04.2018).


Instytucja Roku 2017

W rankingu "Instytucja Roku 2017" eurobank znalazł się w gronie siedmiu banków zapewniających najlepszą jakość obsługi w placówkach, a także wśród pięciu banków, które gwarantują najwyższe standardy w kontaktach z Klientami za pośrednictwem kanałów zdalnych (MojeBankowanie.pl, 1.03.2018).


Top Employer

eurobank zdobył certyfikat Top Employers Polska 2018. Top Employers Institute certyfikuje pracodawców stwarzających najlepsze warunki pracy. (01.02.2018).

Brązowy Spinacz 2017

W konkursie "Złote Spinacze 2017" eurobank otrzymał statuetkę Brązowego Spinacza, w kategorii Corporate Social Responsibility, za kampanię "Our People Round The World" (01.12.2017).


Przyjazny Bank Newsweeka 2017

eurobank zajął pierwsze miejsce w kategorii „Bankowość hipoteczna”(26.09.2017).


Złoty Bankier 2017

eurobank zajął 2. miejsce w plebiscycie Złoty Bankier 2017 r. w najważniejszej kategorii - Złoty Bank - Najwyższa jakość obsługi we wszystkich kanałach kontaktu z klientem (21.04.2017).


Instytucja Roku 2016

W rankingu „Instytucja Roku 2016” eurobank zajął 3. miejsce w kategorii „Jakość obsługi w kanałach zdalnych” oraz 3. miejsce w kategorii „Jakość obsługi w placówkach” (MojeBankowanie.pl, 07.03.2017).

Złota statuetka Effie

eurobank otrzymał złotą statuetkę Effie Awards 2016 za kampanię „Wypożyczki”, która została przygotowana wraz z agencją GPD Assets i agencją Starcom. Nagroda Effie, przyznana 24 października br., jest czwartą w historii eurobanku. Po raz pierwszy w historii bank otrzymał złotą statuetkę Effie.


Przyjazny Bank Newsweeka 2016 roku

W 15. edycji rankingu "Przyjazny bank Newsweeka" eurobank zajął 8. miejsce w kategorii „Bank dla Kowalskiego” , 5. miejsce w kategorii „Banki w Internecie” oraz 5. miejsce w kategorii „Bankowość hipoteczna” (Newsweek, 28.09.2016 r.). eurobank po raz trzeci z rzędu znalazł się w najlepszej piątce w kategorii "Bankowość hipoteczna".


eurobank wśród zwycięzców Gali „50 Największych banków w Polsce 2016”

eurobank wygrał w kategorii banków finansujących nieruchomości w 21. edycji konkursu „50 Największych banków w Polsce 2016”. Jest to pierwsze zwycięstwo banku w tym konkursie.


Nagroda Lean Enterprise Institute Polska

Zajęliśmy 1. miejsce w konkursie Lean Enterprise Institute Polska na najlepszy projekt wdrożeniowy w usługach oraz działach administracyjnych firm produkcyjnych (27.04.2016).


Złoty Bankier 2016 za najlepsze konto osobiste

Zajęliśmy 1. miejsce w kategorii „Konto osobiste” w rankingu Złoty Bankier, realizowanym przez Puls Biznesu i Bankier.pl. Eksperci docenili konto Prestige (18.04.2016).


Laureat rankingu Instytucja Roku 2015

3 miejsce eurobanku w kategorii „Jakość obsługi w zdalnych kanałach kontaktu” i 4 miejsce - w kategorii „Jakość obsługi w placówkach” to wyniki rankingu „Instytucja Roku 2015”, przeprowadzonego przez ekspertów portalu MojeBankowanie.pl (15.02.2016).

Przyjazny Bank Newsweeka 2015

W 14. edycji rankingu "Przyjazny bank newsweeka" eurobank zajął 5. miejsce w kategorii „Bank dla Kowalskiego” (awans o 2 pozycje w stosunku do 2014r.), 4. miejsce w kategorii „Banki w Internecie” (awans o 4 pozycje) oraz 5. za „Bankowość hipoteczną” (Newsweek, 28.09.2014 r.).


eurobank wśród Gwiazd Bankowości

I miejsce w kategorii Dochodowość i Efektywność w pierwszej edycji konkursu Gwiazdy Bankowości (Dziennik Gazeta Prawna i PwC, 2015 r.)


50 największych banków w Polsce 2015

II miejsce w kategorii „Banków finansujących nieruchomości” oraz III w kategorii „Sprawność działania banków” w rankingu „50 największych banków w Polsce 2015” Miesięcznika Finansowego BANK (06.2015)


Wygrana w rankingu jakości obsługi

I miejsce w "Badaniu zdalnych formy kontaktu" - eurobank osiągnął najwyższy wynik zarówno w sektorze bankowym, jak również wśród towarzystw ubezpieczeniowych i operatorów telefonii komórkowej. (Mojebankowanie.pl, 30.04.2015)


Złoty Bankier - Najlepszy spot reklamowy

II miejsce w kat. Najlepszy spot reklamowy za reklamę "Dziękujemy" (Bankier.pl, 2015)


Order Finansowy dla konta Prestige

Order Finansowy 2014 za konto Prestige (Home and Market, 2015)

Docenienie za jakość obsługi

III miejsce w „Badaniu jakości obsługi klienta na infoliniach banków i w kontakcie przez e-mail” (ARC Rynek i Opinia, 10.2014)


Przyjazny Bank Newsweeka 2014

III miejsce w rankingu Przyjazny Bank Newsweeka 2014 (Newsweek, 29.09.2014 r.) w kategorii Bankowość hipoteczna. W kategorii Bank dla Kowalskiego (jakość usług w oddziałach) – bank awansował o 5 pozycji (7 miejsce) w stosunku do 2013 roku, w kategorii bankowość internetowa – o 3 pozycje (8 miejsce), natomiast w kategorii bankowość mobilna, z aplikacją, która po raz pierwszy została oceniona w rankingu Newsweeka, bank uplasował się na 7 miejscu.


Sukcesy kont Online i Prestige

Konto Online i Prestige zdobyły pierwsze miejsce w kategorii "premium", a także drugie oraz trzecie miejsce w kategorii „klient aktywny” w raningu Miesięcznika Bank (Miesięcznik Finansowy BANK, 2014).


Najlepszy bank 2014

II miejsce w konkursie "Najlepszy bank 2014" w kategorii "mały i średni bank komercyjny" w konkursie Gazety Bankowej (Gazeta Bankowa, 2014)


Order Finansowy dla eurobank mobile

Order Finansowy 2013 za aplikację mobilną (Home and Market, 2014)

Nr 1 na rynku aplikacji mobilnych

Najlepsza aplikacja mobilna w rankingu "Kieszonkowych aplikacji bankowych" (Symetria, 2013)


Bank z lojalnymi klientami

II miejsce w badaniu lojalności klientów - raport „Lojalność klientów w bankowości detalicznej” (Bain & Company, 2013)


Docenienie za jakość obsługi

II miejsce w internetowym rankingu jakości obsługi w bankach wg opinii internautów (IRCenter, SentiOne oraz NapoleonCat, 2013)


Wyniki finansowe

III miejsce w rankingu „50 Największych banków w Polsce” w kategorii banków finansujących nieruchomości (MF Bank, 2013)


Order Finansowy dla kredytu hipotecznego

Order Finansowy 2012 za „Kredyt hipoteczny po swojemu” (Home and Market 2013)

Superbrands 2012

Superbrands 2012 dla jednej z najsilniejszych marek na polskim rynku. Superbrand jest prestiżową nagrodą przyznawaną od 16 lat w ponad 80 krajach świata. Członkowie Rady Marek oceniają kandydatów w oparciu m.in. o kryteria rozpoznawalności i wyrazistości wizerunku marki, wyjątkowości korzyści, które oferuje, jej stałego rozwoju czy aktywnego budowania relacji z klientami.


Bank na Medal

Tytuł Bank na Medal za "ponadprzeciętne oceny klientów" w Programie Jakość Obsługi (Wprost i Bloomberg Businessweek Polska, 2012)


Najlepszy serwis "kariera"

Employer Branding Star za działania z zakresu budowania wizerunku pracodawcy - najlepsza strona „kariera” (HRstandard.pl oraz Employer Branding Institute, 2012)


Najlepszy magazyn wewnętrzny

Szpalta Roku w kategorii „najlepszy magazyn wewnętrzny w branży Usługi finansowe/Ubezpieczenia" (Stowarzyszenie Prasy Firmowej, 2012). Pismo "eurobankowiec" zostało wyróżnione za „ludzką twarz finansów, za to że artykuły są napisane w sposób zrozumiały oraz za to, że magazyn jest łamany tak, że chce się go przeczytać”.


Order Finansowy dla kredytu gotówkowego

Order Finansowy 2011 za Tani kredyt z kontem (Home and Market, 2012)

Przyjazne Konto Internetowe

Wyróżnienie w kategorii Przyjazne Konto Internetowe w konkursie Polski Internet 2010 (Word Internet Foundation 2011)


Lider Informatyki

eurobank po raz drugi z rzędu został wyróżniony w konkursie Gazety Bankowej - Lider Informatyki Instytucji Finansowych 2010, otrzymując statuetkę w kategorii „systemy back office” (Gazeta Bankowa, 2011).


Najlepszy bank dla klientów indywidualnych

Najlepszy bank dla klientów indywidualnych w rankingu magazynu Home and Market (2011)

Złoty Bankier za innowację bankową

Drugie miejsce w konkursie Złoty Bankier 2009 w kategorii innowacji bankowych - prekursor depozytów z dzienną kapitalizacją (Bankier.pl oraz PayU S.A, 2010)


Lider informatyki

Lider informatyki instytucji finansowych 2009 w kategorii bankowość elektroniczna i e-finanse za „eurobank online” (Gazeta Bankowa, 2010). „eurobank online” jest autorskim systemem bankowości internetowej, który powstał w odpowiedzi na potrzeby klientów eurobanku. Zapewnia szybki i wygodny dostęp do produktów oferowanych przez bank.


50 największych banków w Polsce

Pierwsze miejsca w kategoriach „banki detaliczne” oraz „sprawność działania” w rankingu „50 największych banków w Polsce” (MF BANK, 2010)

Złoty Spinacz dla projektu "Wygraj eurobank!"

Złoty Spinacz 2009 w kategorii PR korporacyjny za projekt "Wygraj eurobank!", który w nowatorski sposób promował system franczyzowy eurobanku (Związek Firm Public Relations). Dzięki innowacyjnemu konceptowi opartemu na konkursie – po raz pierwszy w Polsce można było wygrać własną placówkę bankową - projekt stał się nie tylko efektywnym narzędziem wsparcia rozwoju sieci franczyzowej, ale też wzmocnił komunikację korporacyjną banku na innych polach - HR, innowacyjności, CSR.


Lew Młodego Biznesu

Lew Młodego Biznesu 2009 za wspieranie młodego biznesu (Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości). Nagroda przyznawana jest firmom, które swoją działalnością szczególnie przyczyniają się do rozwoju młodego biznesu.


Srebrna EFFIE za kampanię kredytu

Srebrna EFFIE 2009 w kategorii Longterm za kampanię "kredyt dla emerytów" (Stowarzyszenie Komunikacji Marketingowej, 2009). Nagroda Effie to jedna z najbardziej prestiżowych nagród branży reklamowej, przyznawana za szczególną efektywność kampanii.


Bezpieczna bankowość internetowa

Bankowość internetowa eurobanku najbezpieczniejsza w Polsce - według rankingu przeprowadzonego przez portal bankier.pl (2009)


Bank Najbliższy Klientowi

Oddziały eurobanku uznane za najbardziej dostępne dla klienta w rankingu Bank Najbliższy Klientowi (Dziennik Gazeta Prawna, 2009)


Inwestor w Kapitał Ludzki

Godło Inwestora w Kapitał Ludzki 2009 za promowanie przyjaznej kultury organizacyjnej oraz rozwiażań służących podnoszeniu kwalifikacji pracowników (Obserwatorium Zarządzania, 2009). Godło przyznawane jest w ramach szerokiego, prowadzonego od ponad 10 lat, Programu Certyfikacyjnego „Inwestor w Kapitał Ludzki”. Program, koordynowany przez Fundację Obserwatorium Zarządzania, daje możliwość analizy polityki personalnej realizowanej przez organizacje na tle wiarygodnych badań i wskaźników.


Firma Przyjazna Klientowi

Godło Firma Przyjazna Klientowi 2009 w badaniu poziomu obsługi i satysfakcji klienta, za stosowanie najlepszych praktyk w zakresie działań zorientowanych na stałe podnoszenie poziomu zarządzania obsługą klienta (Obserwatorium Zarządzania, 2009)


Orzeł Rzeczpospolitej

Orzeł Rzeczpospolitej za najszybciej i najefektywniej rozwijającą się firmę w kategorii usług finansowych (Rzeczpospolita, 2009). Nagroda przyznana została na podstawie analizy wyników finansowych za 2008 roku, takich jak stopa zwrotu z kapitału własnego i aktywów, rentowność netto oraz dynamika przychodów.


Najlepsze instytucje finansowe w Polsce

II miejsce w konkursie Rzeczpospolitej na najlepsze instytucje finansowe w Polsce (Rzeczpospolita czerwiec, 2009)


Wyniki finansowe

Grand Prix CCIFP 2009 w kategorii „Najlepsze wyniki” (Francuska Izba Przemysłowo-Handlowa)

Złoty Spinacz za Kampanię NapiszmydoEuropy.pl

Złoty Spinacz 2008 w kategorii Public Affairs & Lobbying, za Kampanię NapiszmydoEuropy.pl oraz wyróżnienie w kategorii Komunikacja Wewnętrzna za projekt Internal Branding (Związek Firm Public Relations). Kampania NapiszmydoEuropy.pl miała na celu wsparcie polskiej walki o siedzibę Europejskiego Instytutu Innowacji i Technologii.


Bankowy Menedżer Roku

Bankowy Menedżer Roku 2007 - tytuł przyznany Łukaszowi Chojnackiemu, ówczesnemu prezesowi Euro Banku SA (Gazeta Bankowa, 2008)


Brązowa EFFIE za kampanię ZNANI

Brązowa EFFIE 2008 za kampanię ZNANI (Stowarzyszenie Komunikacji Marketingowej, 2008)

50 Największych banków w Polsce

I miejsce w kategorii sprawność działania w rankingu „50 Największych banków w Polsce” (MF BANK, 2007)


Lew Młodego Biznesu

Lew Młodego Biznesu 2007 za wspieranie młodego biznesu (Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości)


100 największych instytucji finansowych

II miejsce w rankingu „100 największych instytucji finansowych” w kategorii banki wg dynamiki przychodów (Gazeta Finansowa, 2007)

Dynamiczny rozwój

Euro Bank SA zajął pierwsze miejsce w kategorii "najszybciej rozwijający się bank" w organizowanym przez miesięcznik "Bank" rankingu 50 największych banków w Polsce (MF BANK 2006).

Najlepszy projekt informatyczny

Najlepszy projekt informatyczny 2004 roku za sieć wpłatomatów i bankomatów online (Gazeta Bankowa 2005). Euro Bank SA otrzymał pierwszą nagrodę w konkursie "Gazety Bankowej" na najlepszy projekt informatyczny 2004 roku w kategorii "projekt scentralizowanego systemu transakcyjnego". Nagroda została przyznana za sieć wpłatomatów i bankomatów pracujących w scentralizowanym systemie transakcji online monitorowanych przez Centrum Monitorowania.


Marka banku detalicznego

Lampart 2004 za najlepiej wykreowaną markę banku detalicznego (Pentor 2005)


Trofeum Siła Przedsiębiorczości

Trofeum Siła Przedsiębiorczości 2005 dla Sławomira Łukasiewicza, ówczesnego prezesa zarządu Euro Banku SA (Studenckie Forum Business Centre Club)


Efektywność marketingu

Boomerang dla najlepszego marketera bezpośredniego (Media & Marketing Polska oraz Stowarzyszenie Marketingu Bezpośredniego, 2005). Głównym kryterium, jakie brało pod uwagę jury, była efektywność marketingu.


Firma Przyjazna Klientowi

Godło Firma Przyjazna Klientowi 2005 przyznawane firmom wyróżniającym się pod względem nowoczesnej i profesjonalnej obsługi klienta (Instytut Zarządzania, 2005)

Srebrna EFFIE za kampanię "Helikopter"

Srebrna EFFIE 2004 za najlepszą kampanię reklamową wprowadzającą markę na rynek - za kampanię „helikopter” (Stowarzyszenie Komunikacji Marketingowej, 2004)

Polityka informacyjna


 

Akty prawne


Nazwa dokumentu Pobierz / Drukuj Od kiedy obowiązuje Historia zmian

Kodeks Etyki Bankowej Związku Banków Polskich (pdf)

28.08.2018 r.

Zasady Dobrych Praktyk przedsiębiorstw zrzeszonych w Konferencji Przedsiębiorstw Finansowych w Polsce (pdf)

01.09.2018 r.

Ocena Rady Nadzorczej stosowania w Euro Banku S.A. Zasad Ładu Korporacyjnego dla instytucji nadzorowanych wydanych przez Komisję Nadzoru Finansowego (pdf)

27.08.2018 r.

Kodeks Postępowania Societe Generale (pdf)

27.08.2018 r.

Kontakt z instytucjami działającymi przy Związku Banków Polskich (pdf)

27.08.2018 r.

Arkusz informacyjny dla deponentów - gwarancje BFG (pdf)

12.12.2017 r.

Statut Euro Bank Spółka Akcyjna (pdf)

27.08.2018 r.

Informacja o plikach cookies

Ta witryna wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika. Pliki cookies gromadzone są w celu tworzenia statystyk, które służą do optymalizacji i modyfikacji serwisu oraz jego narzędzi w celu lepszego dostosowania do potrzeb użytkowników. Szczegółowe informacje o plikach cookies znajdziesz w polityce cookie. Zablokowanie zapisywania plików cookies na urządzeniu końcowym lub ich usunięcie możliwe jest po właściwym skonfigurowaniu ustawień przeglądarki internetowej. Więcej o blokowaniu i usuwaniu plików cookies znajdziesz w polityce cookie. Zablokowanie możliwości zapisywania plików cookies może spowodować utrudnienia lub brak działania niektórych funkcji serwisu. Niedokonanie zmian ustawień przeglądarki internetowej na ustawienia blokujące zapisywanie plików cookies jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.

Mobile app
Nowa aplikacja mobilna eurobanku

Sama dostosuje się do użytkownika. Pobierz ją na swoją platformę.

Pobierz